Jil Sander wróciła do domu mody, który wymyśliła. Jest pierwsza kolekcja!

Linda Evangelista w reklamie Jil Sander w Vogue, 1994 rok
Linda Evangelista w reklamie Jil Sander w Vogue, 1994 rok REKLAMA JIL SANDER
Jil Sander wykreowała jeden z najważniejszych domów mody świata i stworzyła europejski minimalizm. Założona w Hamburgu firma Jil Sander, przez lata przechodziła z rąk do rąk, by, po raz trzeci, znaleźć się we władaniu genialnej kreatorki i założycielki brandu.

Marka Jil Sander to kwintesencja europejskiego minimalizmu. Firma powstała w 1968 roku w Hamburgu, gdzie Jil Sander prowadziła pierwszy butik. Na przełomie lat 70. i 80. była już jedną z najważniejszych awangardzistek mody na świecie i słynną europejską minimalistką. Jil Sander projektowała wysokiej jakości ubrania o uproszczonych sylwetkach. Surowe, monochromatyczne, niemal pozbawione ozdób ciuchy były wówczas rewolucją. Lata 90. to absolutny triumf minimalistycznej tendencji, który trwa do dziś, i do dziś jej symbolem jest właśnie Jil Sander.

W 1999 roku markę przejął dom mody Prada (kupił 75% udziałów). Dla Niemców to był szok – jedna z najlepiej zapowiadających się giełdowych spółek w kraju przeszła w ręce Włochów.
Między założycielką niemieckiej marki a Patrizio Bertelli – biznesowym partnerem i mężem Miucci Prady, doszło do konfliktu, w wyniku którego
Jil Sander rozstała się ze swoją marką zaraz po zaprezentowaniu pierwszej kolekcji. Dziś Jil Sander jest nie tylko, ponownie, kreatorką Jil Sander, ale również jedną z najważniejszych osób w Prada Holding.

Czytaj również: Stefano Pilati - były dyrektor kreatywny Yves Saint Laurent, został nowym szefem Ermenegildo Zegna

To trzeci powrót wielkiej kreatorki, która wracała już za stery marki w 2003 roku. To również wielka nadzieja domu mody, który od kilku lat przynosi finansowe straty. Jesteśmy właśnie po mediolańskiej premierze kolejnej, pierwszej kolekcji Jil Sander dla Jil Sander.

Proste, rzeźbiaskie kubraki. Marynarki, których cechą charakterystyczną są przemyślane zagięcia. Minimalistyczne sukienki z geometrycznymi ramionami. Długie, marynarkowe kamizelki noszone jako sukienki lub płaszcze. Zero printów i błyszczące, naklejane na ubranie kropki. Wiosenno-letnia kolekcje 2013 to kontynuacja najlepszych tradycji domu mody Jil Sander.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...