Prezentacja Gosi Baczyńskiej w Paryżu – oficjalna relacja!

Pokaz Gosi Baczyńskiej w Paryżu
Pokaz Gosi Baczyńskiej w Paryżu materiały prasowe
Kilka dni temu w siedzibie Ambasady Polski w Paryżu odbyła się prezentacja Gosi Baczyńskiej. Projektantka świętował we Francji 15-lecie swojej twórczości. W Paryżu pokazano archiwalne kreacje marki, a także najnowsza kolekcję – wiosna-lato 2013.

Ubrania dopełniła biżuteria polskiej marki Lilou, na której punkcie oszalały nie tylko mieszkanki polskich metropolii. Lilou ma również swój butik w Paryżu przy Boulevard Saint-Germain 145.
Oprawę muzyczną do francuskiego pokazu przygotował z kolei Andrzej Smolik - legenda polskiej muzyki elektronicznej.


Czytaj również: Legenda małej czarnej. Zobaczcie z nami wystawę „Little Black Dress” w Savannah

„Prezentacja ukazała jak wiele różnych motywów inspirowało mnie na przestrzeni tych piętnastu lat – literatura, malarstwo czy sztuka naiwna. Była to dla mnie też wyjątkowa okazja do spojrzenia na moje projekty po wielu latach od ich stworzenia. I to jest dla mnie bardzo cenne. Uświadomiło mi też, że cały czas konsekwentnie tworzę swoją, bardzo autorską, modę . Od zawsze towarzyszyły mi fascynacje motywami retro, egzotycznymi, wschodnimi motywami i chęć interpretowania ich w moim własnym, nonszalanckim stylu. Pokazałam projekty, które uważam za najważniejsze w mojej pracy twórczej” – komentowała po pokazie Gosia Baczyńska.


Gospodarzami przyjęcia byli Tomasz Orłowski – Ambasador Polski we Francji i jego żona Aleksandra. Prezentacja odbyła się w słynnym Hôtel de Monaco przy rue de Talleyrand 5 – przepiękna, zabytkowa siedziba Ambasady Polskiej.Trwa ładowanie komentarzy...